Bulldogs News · JH Track Meet Results 4.8.19


RaceTab by MileSplit/FloSports Michael Meredith, Milton-union Sch

Junior High Quad – 4/8/2019 7:59:43 AM
Lowry Track Complex, West Milton, OH

Middle School Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Annie Smith 8 Milton-Union MS 17.41 NWI 8
2 Ava Berberich 7 Milton-Union MS 19.48 NWI 6
3 Ty Parsons 7 Milton-Union MS 19.54 NWI 4
4 Taylor Fletcher 8 Vandalia-Butler MS 20.03 NWI 2
5 Jaycee Roach 8 Sidney MS 20.47 NWI 1
6 Julia Huelskamp 7 Fairlawn MS 20.51 NWI
7 Riley Miller 8 Milton-Union MS 21.13 NWI
8 Grace Louderback 7 Vandalia-Butler MS 21.24 NWI
9 Riley Campbell 8 Carlisle MS 22.05 NWI
10 Madison Evans 8 Vandalia-Butler MS 22.66 NWI
11 Samantha Lambert 7 Carlisle MS 25.29 NWI

Middle School Boys 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 DeAndre Westfall-Barg 8 Sidney MS 18.21 NWI 8
2 Mason Grudich 8 Milton-Union MS 19.02 NWI 6
3 Logan Hollanbacher 7 Fairlawn MS 19.61 NWI 4
4 Evan Moore 8 Vandalia-Butler MS 20.30 NWI 2
5 Preston Knipp-Crosby 7 Milton-Union MS 20.58 NWI 1
6 Ben Motz 8 Milton-Union MS 20.85 NWI
7 Aaron Turner 7 Vandalia-Butler MS 21.29 NWI
8 Chaz Stiffler 7 Vandalia-Butler MS 22.66 NWI
9 Eli Putnam 7 Fairlawn MS 23.36 NWI
10 CD Taubert 7 Carlisle MS 24.57 NWI

Middle School Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Lexi Brewer 8 Sidney MS 13.00 NWI 8
2 Addison Swearingen 7 Fairlawn MS 13.18 NWI 6
3 Emily Lessing 8 Fairlawn MS 14.12 NWI 4
4 Nevaeh Millerton 8 Vandalia-Butler MS 14.20 NWI 2
5 Lindsie Harrington 7 Carlisle MS 14.26 NWI 1
6 Sophia Watterson 7 Sidney MS 15.07 NWI
7 Mackenzi Harris 7 Milton-Union MS 15.37 NWI
8 Jenna Sandlin 8 Carlisle MS 15.76 NWI
9 Kailin Hickman 7 Sidney MS 15.84 NWI
10 Marissa Corner 7 Fairlawn MS 15.92 NWI
11 Madison Evans 8 Vandalia-Butler MS 16.05 NWI
12 Julia Landrey 7 Milton-Union MS 16.16 NWI
13 Sophia Thompson 7 Sidney MS 16.50 NWI
14 Daisy Zwick 8 Vandalia-Butler MS 16.58 NWI
15 Jenna Christian 7 Vandalia-Butler MS 16.64 NWI
16 Aaliyah Clevenger 8 Carlisle MS 16.96 NWI
17 Mikayla Lair 7 Milton-Union MS 17.02 NWI
18 Tyra Shaw 8 Milton-Union MS 17.36 NWI

Middle School Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Blake Brumbaugh 8 Milton-Union MS 11.72 NWI 8
2 Levi Barthauer 8 Fairlawn MS 12.25 NWI 6
3 Jesse VanDoesburg 7 Vandalia-Butler MS 12.67 NWI 4
4 Josh Lucente 7 Milton-Union MS 12.69 NWI 2
5 Cameron Boyd 8 Vandalia-Butler MS 13.34 NWI 1
6 Dion Oliver 8 Vandalia-Butler MS 13.38 NWI
7 Silas Borders 7 Carlisle MS 13.44 NWI
8 Grant Russell 8 Vandalia-Butler MS 13.58 NWI
9 Triston Collins 8 Sidney MS 13.66 NWI
10 Eli Putnam 7 Fairlawn MS 13.84 NWI
11 Augustus Henry 8 Sidney MS 14.03 NWI
12 Austin Moreland 7 Carlisle MS 14.61 NWI
13 Gavin Fitzgerald 7 Fairlawn MS 14.94 NWI
14 Kyler Walsh 8 Carlisle MS 14.99 NWI
15 Dawson Tinnerman 7 Milton-Union MS 15.27 NWI
16 Zeb Hines 8 Milton-Union MS 15.29 NWI
17 Ben Makin 8 Vandalia-Butler MS 16.21 NWI
18 Tyreese Werling 7 Milton-Union MS 16.40 NWI

Middle School Girls 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Eleanor Towe 8 Vandalia-Butler MS 5:43.98 8
2 Allison Shelly 8 Vandalia-Butler MS 6:11.07 6
3 Emily Fleming 7 Sidney MS 6:12.27 4
4 Sidney Vieth 7 Vandalia-Butler MS 6:20.40 2
5 Norah Neely 7 Vandalia-Butler MS 6:24.98 1
6 Morgan Quesenberry 7 Milton-Union MS 6:40.65
7 Malea Hensley 7 Sidney MS 6:43.19
8 Chasity Thaxton 8 Vandalia-Butler MS 6:56.14

Middle School Boys 1600 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Gavin Musser 8 Sidney MS 5:44.30 8
2 Nolan Baker 7 Vandalia-Butler MS 5:45.35 6
3 Mark Moloney 8 Fairlawn MS 5:48.90 4
4 Trent Saylor 8 Carlisle MS 6:16.10 2
5 Tayjon Kelly 7 Sidney MS 6:17.98 1
6 Miles Irwin 7 Carlisle MS 6:21.00
7 Caleb Ziegenbusch 7 Vandalia-Butler MS 6:28.67
8 John Ritchey 8 Milton-Union MS 6:33.20

Middle School Girls 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Fairlawn MS 55.86 8
2 Sidney MS 57.09 6
3 Milton-Union MS 57.15 4
4 Vandalia-Butler MS 57.19 2
5 Carlisle MS 1:02.70
6 Vandalia-Butler MS 1:04.38

Middle School Boys 4×100 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Sidney MS 50.73 8
2 Milton-Union MS 53.09 6
3 Vandalia-Butler MS 54.09 4
4 Carlisle MS 57.82 2

Middle School Girls 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Lexi Brewer 8 Sidney MS 1:06.11 8
2 Reece Lawler 7 Vandalia-Butler MS 1:08.35 6
3 Victoria Sibert 8 Sidney MS 1:09.15 4
4 Ava Markoff 7 Vandalia-Butler MS 1:10.94 2
5 Jocelyn McDonald 8 Fairlawn MS 1:13.01 1
6 Olivia Jones 7 Carlisle MS 1:14.39
7 Mckena Bolender 7 Vandalia-Butler MS 1:16.76
8 Lilly Watkins 8 Sidney MS 1:17.65
9 Ava Carpenter 7 Carlisle MS 1:17.79
10 Sophia Watterson 7 Sidney MS 1:18.59
11 Audrey Nichols 7 Vandalia-Butler MS 1:18.75
12 Savanna Smith 7 Milton-Union MS 1:20.02
13 Sophie Fox 7 Milton-Union MS 1:21.06
14 Malea Hensley 7 Sidney MS 1:22.20
15 Morgan Wills 7 Carlisle MS 1:22.77
16 Anna Brady 8 Sidney MS 1:23.28
17 Kailin Hickman 7 Sidney MS 1:25.61
18 Lily Wiford 8 Sidney MS 1:26.82
19 Chloe Lucas 7 Carlisle MS 1:27.79
20 Jennifer Riquelme 8 Milton-Union MS 1:28.23
21 Olivia Keller 8 Sidney MS 1:32.32
22 Sarah Clevenger 7 Fairlawn MS 1:34.50

Middle School Boys 400 Meter Dash
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Levi Barthauer 8 Fairlawn MS 56.46 8
2 Owen Karn 8 Sidney MS 1:03.22 6
3 Carson Brown 8 Milton-Union MS 1:03.48 4
4 Eli Pugh 7 Vandalia-Butler MS 1:03.56 2
5 Griffen Moore 8 Sidney MS 1:05.23 1
6 Caleb Luthman 8 Sidney MS 1:06.76
7 Christian Murphy 8 Sidney MS 1:09.29
8 Jesse VanDoesburg 7 Vandalia-Butler MS 1:09.98
9 Kyle McKinney 8 Sidney MS 1:13.14
10 Noah Baldauf 8 Sidney MS 1:14.99
11 Collin Thomas 8 Milton-Union MS 1:16.20
12 Cruz Allison 7 Carlisle MS 1:16.47
13 Braxton Brewer 7 Sidney MS 1:18.99
14 Thomas Sibert 8 Sidney MS 1:20.99
15 Jackson Drill 7 Sidney MS 1:35.18
16 Aj Hathaway 7 Vandalia-Butler MS 1:36.02

Middle School Girls 4×200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Sidney MS 2:03.91 8
2 Milton-Union MS 2:06.49 6
3 Vandalia-Butler MS 2:13.00 4
4 Vandalia-Butler MS 2:15.06
5 Carlisle MS 2:17.28 2

Middle School Boys 4×200 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Sidney MS 1:48.46 8
2 Milton-Union MS 1:56.81 6
3 Vandalia-Butler MS 1:57.61 4
4 Carlisle MS 2:07.98 2

Middle School Boys 200 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Mason Grudich 8 Milton-Union MS 30.34 NWI 8
2 Ashton King 8 Sidney MS 31.56 NWI 6
3 Preston Knipp-Crosby 7 Milton-Union MS 31.77 NWI 4
4 Eli Putnam 7 Fairlawn MS 32.21 NWI 2
5 Logan Hollanbacher 7 Fairlawn MS 32.58 NWI 1
6 Triston Collins 8 Sidney MS 34.15 NWI
7 Jaylan Wright 7 Vandalia-Butler MS 34.63 NWI
8 Evan Moore 8 Vandalia-Butler MS 35.05 NWI
9 Stewart Guhzeit 7 Milton-Union MS 40.90 NWI
10 Chaz Stiffler 7 Vandalia-Butler MS 44.14 NWI

Middle School Girls 200 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Ty Parsons 7 Milton-Union MS 35.22 NWI 8
2 Ava Berberich 7 Milton-Union MS 36.34 NWI 6
3 Jaycee Roach 8 Sidney MS 36.37 NWI 4
4 Taylor Fletcher 8 Vandalia-Butler MS 36.65 NWI 2
5 Lilly Watkins 8 Sidney MS 37.21 NWI 1
6 Julia Huelskamp 7 Fairlawn MS 37.94 NWI
7 Calla Nichols 7 Vandalia-Butler MS 37.99 NWI
8 Avery North 7 Fairlawn MS 38.03 NWI
9 Kiera Lewis 7 Carlisle MS 38.36 NWI
10 Audrey Nichols 7 Vandalia-Butler MS 39.30 NWI
11 Riley Miller 8 Milton-Union MS 39.48 NWI
12 Samantha Lambert 7 Carlisle MS 41.87 NWI

Middle School Boys 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Eli Pugh 7 Vandalia-Butler MS 2:33.36 8
2 Christian Murphy 8 Sidney MS 2:34.46 6
3 Trent Saylor 8 Carlisle MS 2:36.95 4
4 Aaron Turner 7 Vandalia-Butler MS 2:37.22 2
5 Nolan Baker 7 Vandalia-Butler MS 2:40.93 1
6 Kegan Crow 8 Milton-Union MS 2:42.76
7 Dion Oliver 8 Vandalia-Butler MS 2:43.70
8 Braden Schaurer 7 Milton-Union MS 2:44.10

Middle School Girls 800 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
—————————————————————–
1 Eleanor Towe 8 Vandalia-Butler MS 2:30.73 8
2 Allison Shelly 8 Vandalia-Butler MS 2:38.22 6
3 Sidney Vieth 7 Vandalia-Butler MS 2:49.32 4
4 Shannon Brumbaugh 7 Milton-Union MS 2:54.28 2
5 Alyssa Jones 8 Vandalia-Butler MS 2:56.55 1
6 Madyson Miller 7 Vandalia-Butler MS 2:57.60
7 Ava Carpenter 7 Carlisle MS 3:02.56
8 Shelby McVety 7 Sidney MS 3:05.24

Middle School Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Abbie Swearingen 8 Fairlawn MS 28.15 NWI 8
2 Emily Lessing 8 Fairlawn MS 28.78 NWI 6
3 Juliana Clayton 7 Fairlawn MS 29.62 NWI 4
4 Kami Schatz 8 Milton-Union MS 30.19 NWI 2
5 Hailey Sakal 8 Milton-Union MS 30.30 NWI 1
6 Brianna Stacy 8 Sidney MS 30.51 NWI
7 Victoria Sibert 8 Sidney MS 30.69 NWI
8 Rachel Henry 8 Vandalia-Butler MS 31.14 NWI
9 Annie Smith 8 Milton-Union MS 31.17 NWI
10 Elle Henman 7 Fairlawn MS 31.72 NWI
11 Avery North 7 Fairlawn MS 31.92 NWI
12 Sophia Watterson 7 Sidney MS 32.14 NWI
13 Anna Blair 7 Carlisle MS 32.83 NWI
14 Kiera Lewis 7 Carlisle MS 33.33 NWI
15 Marissa Corner 7 Fairlawn MS 33.75 NWI
16 Samantha Patla 7 Carlisle MS 33.81 NWI
17 Brooklyn Day 7 Vandalia-Butler MS 33.87 NWI
18 Ava Nicklaus 7 Vandalia-Butler MS 34.21 NWI
19 Patricia Nihizer 8 Vandalia-Butler MS 34.81 NWI
20 Kailin Hickman 7 Sidney MS 35.08 NWI
21 Olivia Keller 8 Sidney MS 35.40 NWI
22 Maya Shanks 7 Carlisle MS 35.68 NWI
23 Jennifer Riquelme 8 Milton-Union MS 39.16 NWI

Middle School Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
Name Yr Team Time Wind Pts
———————————————————————–
1 Levi Barthauer 8 Fairlawn MS 26.26 NWI 8
2 Owen Karn 8 Sidney MS 27.35 NWI 6
3 Michael Elam 8 Milton-Union MS 27.93 NWI 4
4 Nathan Barker 8 Milton-Union MS 28.15 NWI 2
5 Ashton King 8 Sidney MS 28.16 NWI 1
6 sylas boyers Carlisle MS 28.39 NWI
7 kaden nealy Carlisle MS 28.82 NWI
8 Jordan Taylor 7 Vandalia-Butler MS 29.41 NWI
9 Logan Hollanbacher 7 Fairlawn MS 30.43 NWI
10 Gabe Alvarado 8 Vandalia-Butler MS 30.44 NWI
11 Kyle McKinney 8 Sidney MS 30.83 NWI
12 Zeb Hines 8 Milton-Union MS 31.18 NWI
13 Kyler Walsh 8 Carlisle MS 31.95 NWI
14 Gavin Fitzgerald 7 Fairlawn MS 32.19 NWI
15 Eric Davis 8 Vandalia-Butler MS 33.03 NWI
16 Matthew Mittelstadt 8 Vandalia-Butler MS 33.38 NWI
17 Ben Makin 8 Vandalia-Butler MS 34.22 NWI
18 Tyreese Werling 7 Milton-Union MS 36.12 NWI

Middle School Boys 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Sidney MS 4:15.59 8
2 Milton-Union MS 4:36.67 6
3 Carlisle MS 4:50.22 4
4 Milton-Union MS 4:57.80
5 Vandalia-Butler MS 4:58.80 2

Middle School Girls 4×400 Meter Relay
============================================================
Team Time Pts
————————————————————
1 Sidney MS 4:43.90 8
2 Vandalia-Butler MS 4:45.60 6
3 Vandalia-Butler MS 4:58.63
4 Milton-Union MS 5:03.34 4
5 Carlisle MS 5:10.80 2
6 Sidney MS 5:13.23

Middle School Boys Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Triston Collins 8 Sidney MS 7-00.00 8
2 Graham Van Tilburgh 7 Sidney MS 7-00.00 6
3 Donavan Boyd-Black 8 Vandalia-Butler MS 6-06.00 4
4 Matthew Mittelstadt 8 Vandalia-Butler MS 6-00.00 2
5 Christian Murphy 8 Sidney MS 6-00.00 1
6 Kegan Crow 8 Milton-Union MS 6-00.00
7 Conner Gibson 8 Milton-Union MS 5-00.00

Middle School Girls Pole Vault
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Grace Steenrod 8 Sidney MS 6-00.00 8
2 Sophie Fox 7 Milton-Union MS 6-00.00 6
3 Kyleigh Spade 7 Sidney MS 5-06.00 4
4 Becca Mercier 8 Vandalia-Butler MS 5-06.00 2
5 Ella Trittschuh 7 Vandalia-Butler MS 5-00.00 1
6 Shelby McVety 7 Sidney MS 5-00.00
7 Ava Markoff 7 Vandalia-Butler MS 5-00.00

Middle School Boys High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Blake Brumbaugh 8 Milton-Union MS 5-08.00 8
2 Jonathon Ricketts 8 Carlisle MS 5-00.00 6
3 Brennan Ferguson 7 Carlisle MS 4-08.00 4
4 Samuel Reynolds III 4-08.00
5 Zachary Lovin 7 Milton-Union MS 4-08.00 2
6 Miles Irwin 7 Carlisle MS 4-06.00 1
7 Ashton King 8 Sidney MS 4-03.00
7 Tyler Stevenson 8 Carlisle MS 4-03.00
7 Alex Frantz 7 Carlisle MS 4-03.00
7 Jesse VanDoesburg 7 Vandalia-Butler MS 4-03.00

Middle School Girls High Jump
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Jaycee Roach 8 Sidney MS 4-06.00 8
2 Elle Henman 7 Fairlawn MS 4-04.00 6
3 Gwen Nichols 7 Vandalia-Butler MS 4-02.00 4
4 Shannon Brumbaugh 7 Milton-Union MS 4-02.00 2
5 Elyse Coate 7 Milton-Union MS 4-00.00 1
6 Morgan Quesenberry 7 Milton-Union MS 3-10.00
6 Alleya Younce 8 Carlisle MS 3-10.00
6 Audrey Nichols 7 Vandalia-Butler MS 3-10.00
6 Madyson Miller 7 Vandalia-Butler MS 3-10.00
6 Sam Hatton 8 Carlisle MS 3-10.00
6 Ella Trittschuh 7 Vandalia-Butler MS 3-10.00
6 Morgan Wills 7 Carlisle MS 3-10.00

Middle School Boys Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Caleb Luthman 8 Sidney MS 103-02 8
2 Jake Brown 8 Milton-Union MS 85-01 6
3 Cruz Allison 7 Carlisle MS 82-04 4
4 Seth Mitchell 8 Milton-Union MS 80-10 2
5 Jesse Kurtz 8 Milton-Union MS 79-10 1
6 Seth Jones 7 Vandalia-Butler MS 78-07
7 Daniel Goudy 8 Milton-Union MS 77-04
8 Craig Grenier 8 Vandalia-Butler MS 73-06
9 Jackson Updyke 8 Vandalia-Butler MS 69-02
10 Jordan Taylor 7 Vandalia-Butler MS 63-07
11 Micah Nickell 8 Carlisle MS 61-04
12 Isaac Smith 7 Fairlawn MS 60-08
13 Lucian Marczuk 7 Carlisle MS 58-08
14 Augustus Henry 8 Sidney MS 58-03
15 Carson Wills 8 Carlisle MS 57-04
16 Nathan Siegel 7 Sidney MS 56-03
17 Waldo Becerril 8 Vandalia-Butler MS 48-04
18 Brogan Miller 8 Carlisle MS 46-06
19 Jackson Drill 7 Sidney MS 41-08

Middle School Girls Discus Throw
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Anna Brady 8 Sidney MS 69-06 8
2 Julia Kaska 8 Vandalia-Butler MS 67-11 6
3 Tyra Shaw 8 Milton-Union MS 54-04 4
4 Jenna Sutter 8 Vandalia-Butler MS 53-07 2
5 Mia Fields 8 Vandalia-Butler MS 53-00 1
6 Lily Wiford 8 Sidney MS 50-07
7 Aralynn Freels 8 Vandalia-Butler MS 50-02
8 Lacey Naff 8 Milton-Union MS 48-10
8 Abby Vicroy 8 Carlisle MS 48-10
10 Emma Odditt 8 Carlisle MS 46-04
11 Amelia Breeding 8 Carlisle MS 45-10
12 Daisy Asher 8 Carlisle MS 41-02
13 Karlee Thomas 8 Milton-Union MS 38-06
14 Ally Plummer 8 Carlisle MS 35-05
15 Molly Motter 7 Vandalia-Butler MS 34-03

Middle School Girls Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Emily Lessing 8 Fairlawn MS 12-04.50 NWI 8
2 Rachel Jacobs 7 Milton-Union MS 12-04.25 NWI 6
3 Ava Berberich 7 Milton-Union MS 12-01.50 NWI 4
4 Kyla Rush 7 Sidney MS 12-00.00 NWI 2
5 Elsie Dobbins 8 Carlisle MS 11-11.00 NWI 1
6 Kiara Hudgins 8 Sidney MS 11-10.25 NWI
7 Julia Huelskamp 7 Fairlawn MS 11-09.50 NWI
8 Natalie Schoenherr 7 Vandalia-Butler MS 11-08.50 NWI
9 Kendall Inman 8 Sidney MS 11-04.00 NWI
10 Elle Henman 7 Fairlawn MS 10-10.50 NWI
11 Khloe Cool 7 Vandalia-Butler MS 10-01.75 NWI
12 Jenna Christian 7 Vandalia-Butler MS 10-01.50 NWI
13 Abigail Susag 8 Vandalia-Butler MS 9-08.25 NWI
14 Patricia Nihizer 8 Vandalia-Butler MS 9-07.75 NWI
15 Chasity Thaxton 8 Vandalia-Butler MS 9-06.50 NWI
16 Mackenzi Harris 7 Milton-Union MS 9-03.50 NWI
17 Sam Hatton 8 Carlisle MS 9-01.50 NWI
18 Daisy Zwick 8 Vandalia-Butler MS 8-10.75 NWI
19 Jennifer Riquelme 8 Milton-Union MS 8-05.00 NWI
20 Julia Landrey 7 Milton-Union MS 7-10.50 NWI

Middle School Boys Long Jump
=======================================================================
Name Yr Team Mark Wind Pts
———————————————————————–
1 Blake Brumbaugh 8 Milton-Union MS 18-05.75 NWI 8
2 J wheeler Sidney MS 15-03.25 NWI 6
3 Curtis Valent 8 Sidney MS 14-06.75 NWI 4
4 Josh Lucente 7 Milton-Union MS 14-01.25 NWI 2
5 Aaron Turner 7 Vandalia-Butler MS 13-10.00 NWI 1
6 Dylan Ewen 8 Carlisle MS 12-09.00 NWI
7 Dawson Tinnerman 7 Milton-Union MS 12-08.25 NWI
8 Nolan Baker 7 Vandalia-Butler MS 12-07.00 NWI
9 Colin Fogle 7 Milton-Union MS 12-03.50 NWI
10 Tyler Stevenson 8 Carlisle MS 11-05.00 NWI
11 Eric Davis 8 Vandalia-Butler MS 11-03.75 NWI
12 Zeb Hines 8 Milton-Union MS 10-08.25 NWI
13 Mark Moloney 8 Fairlawn MS 10-06.00 NWI
14 Matthew Strehle 7 Vandalia-Butler MS 9-07.00 NWI
15 Lucian Marczuk 7 Carlisle MS 9-06.50 NWI
16 Christian Edgington 7 Vandalia-Butler MS 8-04.50 NWI
17 Aj Hathaway 7 Vandalia-Butler MS 8-04.00 NWI

Middle School Girls Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Anna Brady 8 Sidney MS 30-08.25 8
2 Mia Fields 8 Vandalia-Butler MS 29-10.00 6
3 Lacey Naff 8 Milton-Union MS 25-04.25 4
4 Jenna Sutter 8 Vandalia-Butler MS 21-11.75 2
5 Hannah Carlson 7 Sidney MS 21-07.75 1
6 Lily Wiford 8 Sidney MS 21-00.75
7 Amelia Breeding 8 Carlisle MS 20-09.00
8 Molly Motter 7 Vandalia-Butler MS 20-08.00
9 Julia Kaska 8 Vandalia-Butler MS 20-03.25
10 Tyra Shaw 8 Milton-Union MS 20-02.00
10 Aralynn Freels 8 Vandalia-Butler MS 20-02.00
12 Karlee Thomas 8 Milton-Union MS 18-00.50
13 Emily Jarnigan 8 Carlisle MS 17-10.50
14 Ally Plummer 8 Carlisle MS 17-07.75
15 Abby Vicroy 8 Carlisle MS 17-04.75
16 Daisy Asher 8 Carlisle MS 17-03.00

Middle School Boys Shot Put
=================================================================
Name Yr Team Mark Pts
—————————————————————–
1 Augustus Henry 8 Sidney MS 33-07.25 8
2 Jesse Kurtz 8 Milton-Union MS 32-08.25 6
3 Craig Grenier 8 Vandalia-Butler MS 32-07.50 4
4 Caleb Luthman 8 Sidney MS 32-03.25 2
5 Jake Brown 8 Milton-Union MS 31-03.00 1
6 Kyle Holt 8 Carlisle MS 29-11.75
7 Jordan Taylor 7 Vandalia-Butler MS 29-11.50
8 Thomas Sibert 8 Sidney MS 29-06.50
9 Seth Mitchell 8 Milton-Union MS 27-00.50
10 Daniel Goudy 8 Milton-Union MS 26-11.50
11 Seth Jones 7 Vandalia-Butler MS 25-01.50
12 Ben Motz 8 Milton-Union MS 24-10.25
13 Donavan Boyd-Black 8 Vandalia-Butler MS 24-07.25
14 Waldo Becerril 8 Vandalia-Butler MS 24-05.75
15 Carson Wills 8 Carlisle MS 24-05.50
16 Jackson Updyke 8 Vandalia-Butler MS 23-08.25
16 Cruz Allison 7 Carlisle MS 23-08.25
18 Isaac Smith 7 Fairlawn MS 23-02.75
19 Brogan Miller 8 Carlisle MS 21-10.00
20 Cohen Morris 7 Carlisle MS 21-01.50
21 Jackson Drill 7 Sidney MS 14-07.75

Middle School Girls Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Sidney MS 91 20 4 6 22 17 22 0
2 Vandalia-Butler MS 86 10 36 4 12 17 7 0
3 Milton-Union MS 78 3 2 32 14 8 19 0
4 Fairlawn MS 51 29 0 0 8 0 14 0
5 Carlisle MS 6 1 0 0 4 0 1 0
Middle School Boys Team Scores (15 Events Scored)
==========================================================================
Team Pts Spr Dst Hrd Rel Thr Jmp Oth
————————————————————————–
1 Sidney MS 110 14 15 14 24 18 25 0
2 Milton-Union MS 93 20 0 19 18 16 20 0
3 Vandalia-Butler MS 47 7 17 2 10 4 7 0
4 Fairlawn MS 33 22 4 7 0 0 0 0
5 Carlisle MS 29 0 6 0 8 4 11 0